بیمه عمر چیست ؟

بیمه عمر چیست؟

یکی از شاخه های بیمه های اشخاص، بیمه عمر می باشد که 3 نوع مختلف دارد. در اینجا انواع بیمه عمر را به اختصار توضیح داده و مهم ترین نوع بیمه عمر یعنی بیمه عمر و تامین آتیه(عمر و سرمایه گذاری) را توضیح می دهیم 

بیمه عمر چیست

 اولین نوع بیمه عمر بیمه های عمر زمانی میباشد

خود بیمه عمر زمانی به دو نوع :

  • عمر زمانی به شرط فوت 
  • عمر زمانی به شرط حیات

تقسیم می شود، بیمه عمر زمانی به شرط فوت طرحی است که در آن شرکت بیمه پاسارگاد متعهد می شود در صورت فوت بیمه شده طی مدت قرارداد، مبلغی را به عنوان غرامت فوت به وراث بیمه نامه پرداخت نماید، این نوع بیمه نامه بیشتر توسط شرکت ها و سازمان های دولتی برای پرسنل خود تهیه می شود و هر ماه مبلغ اندکی (معمولا زیر ۱۰ هزار تومان) به عنوان حق بیمه از فیش حقوق آنها کسر می شود.بیمه عمر به شرط حیات دقیقا برعکس بیمه عمر به شرط فوت عمل می کند یعنی شرکت بیمه پاسارگاد در این نوع از قرارداد متعهد می شود در صورتی که بیمه شده تا پایان قرارداد زنده بماند مبلغی را به عنوان اندوخته صندوق بیمه عمر به صورت یکجا به بیمه شده پرداخت نماید.

پاسارگاد24

نوع دوم بیمه عمر بیمه های عمر مانده بدهکار می باشد

این نوع از بیمه نامه توسط افرادی که قصد وام گرفتن از بانک ها را دارند تهیه می شود که در آن شرکت بیمه پاسارگاد متعهد می شود در صورت فوت یا از کار افتادگی کامل و دائم وام‌گیرنده، بازپرداخت اقساط وام را انجام دهد. بسیاری از بانک ها این نوع بیمه نامه را به صورت اجبار بر روی پرونده وام مشتری  درخواست می نمایند یا مبلغی از وام را به عنوان حق بیمه عمر مانده بدهکار کسر نموده و به صورت اتوماتیک وام متقاضی را به واسطه یک شرکت بیمه،بیمه می نمایند.

 نوع سوم بیمه عمر، بیمه های عمر مختلط میباشد

( ترکیبی از بیمه عمر به شرط فوت و به شرط حیاط ) یا همان بیمه عمر و تامین آتیه(بیمه عمر و سرمایه گذاری) ، دلیل این که به این نوع از بیمه نامه مختلط گفته می شود این است که این طرح بیمه ای هم به شرط حیات و هم به شرط فوت می باشد یعنی در صورتی که بیمه شده در طی مدت قرارداد، فوت نماید مبلغی(حداکثر تا 250 میلیون تومان) به عنوان غرامت فوت به ذینفع قرارداد(وارث) پرداخت می شود و در صورتی که بیمه شده تا پایان قرارداد زنده بماند و قرارداد به اتمام برسد، اندوخته صندوق مالی(صندوق مکمل بازنشستگی) این بیمه نامه به عنوان پاداش دوران بازنشستگی به شخص بیمه شده پرداخت می شود.

در این طرح بیمه ای علاوه بر پوشش فوت، پوشش های متنوع دیگری(به صورت اختیاری) از جمله حوادث، بیماری های خاص، از کار افتادگی کامل و دائم و آتش سوزی منزل مسکونی ارائه می شودو این تنوع در پوشش های بیمه ای متقاضیان زیادی را جهت خرید این بیمه نامه به سمت شرکت های بیمه سوق می دهد. در کنار این پوشش های بسیار خوب، شرکت بیمه پاسارگاد مکانیزمی را جهت سرمایه گذاری از محل صندوق مالی(اندوخته ریاضی بیمه نامه) مشتریان طراحی نموده است که با نظارت بیمه مرکزی اقدام به سرمایه گذاری های کلان می ‌نماید و سود حاصل از این سرمایه گذاری ها هر ساله به صندوق مالی یا همان صندوق مکمل بازنشستگی واریز می شود.

شرکت بیمه پاسارگاد

سود حاصل از سرمایه گذاری تا زمان اتمام قرارداد یا بازخرید کردن بیمه نامه توسط مشتری غیر قابل برداشت بوده و به این سود هم طی هر سال سود تعلق می گیرد

(بر خلاف سپرده گذاری بانکی) که ما در اصطلاح به آن سود مرکب میگوییم. وجود اهرم سود مرکب باعث می شود صندوق مالی بیمه نامه در دراز مدت رشد قابل توجهی نماید و بیمه شده ها بتوانند در پایان قرارداد از یک اندوخته مالی مناسب و قدرتمند به صورت یکجا برای دوران میانسالی، بازنشستگی و کهولت سن بهره مند شوند.

 میزان اندوخته مالی بیمه های عمر و سرمایه گذاری بستگی مستقیم به میزان حق بیمه های پرداخت شده توسط مشتری دارد،

یعنی هر چقدر مشتری حق بیمه های بیشتری را پرداخت نماید به همان تناسب میزان اندوخته صندوق بیمه نامه نیز بیشتر می شود و در پایان قرارداد چند صد میلیون و یا چند میلیارد تومان به صورت یکجا با توجه به میزان حق بیمه پرداختی به مشتری بیمه نامه پرداخت می شود. لازم به ذکر است در صورتی که مشتری در طی قرارداد نیاز مالی داشته باشد میتواند 90 درصد اندوخته صندوق مالی بیمه نامه را بدون نیاز به ضامن و تشریفات اداری از شرکت بیمه بصورت وام دریافت نماید .

امید است که هموطنان عزیز با آگاهی صحیح و کسب اطلاعات درست بتوانند این بیمه نامه را برای خود و افراد خانواده تهیه نمایند تا در آینده جامعه ایران کیفیت زندگی به مراتب بهتری نسبت به امروز داشته باشد. هم اکنون در کشورهای توسعه یافته و پیشرفته بالغ بر 70 درصد شهروندان آنها تحت پوشش این بیمه نامه ها قرار دارند.

بیمه عمر پاسارگاد24

بالاترین آمار دنیا را در زمینه خرید بیمه های زندگی یا همان بیمه های عمر مختلط،

دو کشور ژاپن و کانادا دارند که آمار بیمه شده ها در این کشورها بسیار بالا و حدود ۵۰۰ درصد می باشد یعنی هر کانادایی یا ژاپنی به طور متوسط با خرید ۵ بیمه نامه زندگی کیفیت زندگی بسیار بالایی را برای آینده خود و فرزندانش رقم می‌زند.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و یا خرید آنلاین این بیمه نامه از قسمت مشاوره و یا خرید آنلاین درخواست خود را می توانید ثبت نمایید.

 علیرضا نوری مدیر توسعه و نظارت در شبکه فروش بیمه های عمر شرکت بیمه پاسارگاد


 
 

افراد آنلاین

ما 32 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد