فروش بیمه عمر به روش NLP

نویسنده : علی حیدری مدیر توسعه و نظارت در شبکه فروش بیمه های عمر و تامین آتیه پاسارگاد

 

فروش بیمه به روش ان پی ال

فروش بیمه عمر به روش NLP :

این روش در سال ۱۹۷۰ توسط جان گریندر و ریچارد بندلر  بر اساس کار چند روانشناس و مشاور برجسته به فریتس پولز ،  میلون اریکسون و ویرجینیا سایتر ابداع شد . کلمه NLP مخفف شده عبارت neuro-linguistie-programing  به معنی برنامه ریزی عبارت کلامی است و تعاریف گوناگونی در این مورد وجود دارد .

تعاریف مختلف روش ان ال پی  :

ان ال پی عبارت است از سیستمی برای مطالعه روابط انسانی

ان ال پی عبارت است از سیستمی برای رشد فردی

ان ال پی عبارت است از مطالعه ساختار تجربیات ذهنی

اما به نظر می رسد که نمی توان ان پی ال را در یک تعریف محدود کرد شاید با یک داستانی از تجربیات خودم بتوانم شما را به درک بهتری از ان ال پی برسانم.

روزی برای مشاوره از مدیر ارشد خود جناب آقای امیر حیدری پرسیدم ان ال پی چیست؟

آقای امیر حیدری گفت قبل از اینکه سوال تو را جواب بدهم باید کاری کنیم این کار به تو کمک می کند که ان را بهتر بفهمی .  به من گفت برو پیش آقای آراسته مدیر توسعه و نظارت بیمه پاسارگاد و از او در مورد کار شهر داری بپرس که نتیجه اش چه شده است؟  پیش ایشان رفتم و از او در مورد این کار گروهی پرسیدم و ایشان با ناراحتی جواب دادند که موفقیت آمیز نبوده و فعلا کارها خوب پیش نمی‌رود ،  من برگشتم خدمت آقای امیر حیدری و داستان را برای او تعریف کردم ایشان فرمودند که دوباره نزد آقای آراسته برو و در مورد حضور اولین کلاس آموزشی خود است از او بپرس،  دوباره خدمت آقای آراسته رسیدم و گفتم آقای آراسته یادت است که من چگونه اولین کلاس آموزش خود را برگزار کردم ، لبخندی به لبش آمد و حالش خوب شد گفت خوب یادمه ۷ سال پیش بود که من به تو نگفته بودم که قرار است کلاس آموزشی برگزار کنی و تو در عمل انجام شده قرار گرفتی،  دوباره خدمت آقای امیر حیدری برگشتم و آنچه را که شنیدم برای او تعریف کرد ایشان گفتند :

(( ان ال پی همین است که تو با چند کلمه حال آقای آراسته را عوض کرد ))

علی حیدری : مدیر توسعه و نظارت در شبکه فروش بیمه های عمر و تامین آتیه پاسارگاد

 


 
 

افراد آنلاین

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد