چگونه بحث فروش بیمه عمر را آغاز کنیم ؟

نویسنده : علی حیدری مدیر توسعه و نظارت در شبکه فروش بیمه های عمر و تامین آتیه پاسارگاد

 

بحث فروش بیمه عمر

چگونه بحث فروش بیمه عمر را آغاز کنیم ؟

یکی از اصلی ترین دغدغه های ذهنی نمایندگان فروش بیمه عمر و تامین آتیه این است که به چه طریقی باید بحث فروش بیمه  عمر را آغاز کنیم و طرح بیمه ای خود را به مشتری ارائه کنیم ؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید شخصیت طرف مقابل را آنالیز کنیم که این مشتری شخصیتی برون گرا دارد یا درونگرا ؟

1- نحوه ارتباط سازی با افرادی که شخصیتی برونگرا دارند :

این افراد از آنجایی که تفکر بیرونی دارند و انرژی خود را از محیط پیرامون میگیرند برای تصمیم گیری و به دست آوردن انگیزه به دنیای بیرون دیگران وابسته هستند که معمولاً افراد با شخصیتی خودشیفته بیشتر برونگرا هستند اگر می‌خواهید ارتباط مناسبی با افراد برونگرا داشته باشید به دو نکته توجه کنید : 

اول : برونگراها به شدت عاشق تایید و توجه هستند این افراد دوست دارند که وقتی صحبت می کنند به حرف های آنها به دقت توجه کنید و واکنش‌های مثبت به حرف‌هایشان نشان دهید.

دوم : برونگراها زمانی که شما توسط اطرافیان این شخص مورد تأیید قرار می گیرید به شدت به شما اعتماد می‌کنند پس سعی کنید توسط اطرافیان و دوستان این شهر معرفی و مورد تأیید قرار بگیرید.

2- نحوه ارتباط سازی با افرادی که شخصیت درونگرا دارند :

افراد درونگرا از تعامل اجتماعی زیادی به نسبت افراد برونگرا  برخوردار نیستند البته این به این معنا نیست که افراد درونگرا حضور در جمع را دوست ندارند بلکه بهتر است بگوییم این افراد حضور در هر جمعی را دوست ندارند و نسبت به حضور داشتن یا نداشتن خود حساسیت بیشتری نشان می دهند. چنین افرادی  از تنها بودن رضایت دارند. وقتی میخواهید با فردی درونگرا ارتباط برقرار کنید توجه داشته باشید کاملاً و با حوصله به حرف‌های او گوش دهید این افراد وقتی بدانند که شما به گوش دادن به آنها متعهدید ،  آنها نیز به داستان شما گوش می دهند و این کار باعث می شود که ایده ها و نظرات همدیگر را تایید کنید اما به یاد داشته باشید که فرد درونگرا به زمان بیشتری برای تصمیم گیری نیاز دارد پس به او اجازه دهید و با پیگیری های مناسب زمان کافی را برای تأیید شما و طرح بیمه ای تان به او بدهید.

علی حیدری : مدیر توسعه و نظارت در شبکه فروش بیمه های عمر و تامین آتیه پاسارگاد

 


 
 

افراد آنلاین

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد