ویژگی های نماینده بیمه عمر برتر در سطح جهانی

نویسنده: علیرضا نوری مدیر توسعه و برنامه ریزی شرکت بیمه پاسارگاد

 

ویژگی های نماینده بیمه عمر برتر در سطح جهانی

اگر قصد دارید تبدیل به یک نماینده بیمه شوید یا این که از درست بودن مسیر شغلی خود اطمینان حاصل کنید، چندین ویژگی وجود دارد که باید حتما داشته باشید و برای رشد آنها نهایت توان خود را به کار گیرید. یک نماینده بیمه درجه یک اگر قصد موفقیت بیش از پیش در سطوح مختلف را داشته باشد باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد.

1- نیازهای مشتری را برآورده کند

یکی از عوامل این است که فقط برای کسب یک کمیسیون بالا کار را انجام ندهد و صرف نظر از نیاز مشتری، وی را تحت نظارت قرار دهد تا مشکلی برای او پیش نیاید. نمایندگان و کارگزاران زمانی می توانند اعتماد آنان را جلب کنند که با دقت به آنچه مشتریان درباره چشم انداز خود می گویند توجه کنند، که سخت ترین بخش کار آنها نیز هست. کسانی که مایل به افزایش حق بیمه مشتریان خود هستند باید حمایت خود را از آنها بیشتر کنند و به صورت مستقیم مزایای بیمه را به آنان یاد آور شوند، زیرا اگر به نیازهای آنان توجه کنند، احتمال اینکه موفق شوند بیشتر است.

2- به مشتریان خودخدمات برتر ارائه دهد

مشتریانی باقی میمانند که در زمان نیاز به مشاوره ، از آن برخوردار شوند و از مفید بودن خدمات و پوشش های بیمه ای برای خود اطمینان حاصل کنند . شما باید به سوالات و تماس های تلفنی به صورت موقتی پاسخ دهید و باید توانایی انجام آنچه که می گویید را داشته باشید یا اگر توانایی انجام آن را ندارید دلیل خوبی برای آنچه که نمی توانید انجام دهید به مشتری خود ارائه نمائید. یکی از شکایات اصلی کسانی که بیمه های زندگی را خریداری می کنند این است که هیچ کس نمی تواند به سوالات خود پس از خرید این محصول ، پاسخ دهد..

3- هوش هیجانی

این مورد شامل توانایی گوش دادن و همدردی با مشتریان در سطح عمیق تر است تا بتوانند آنچه را که واقعا می خواهند و نیاز دارند،به شما انتقال دهند. یکی از روشهای مؤثر این است که به خوبی مشتری خود را بشناسید و بدانید چگونه می توانید به مشتری کمک کنید، حتی زمانی که مشتری شما فوت شده باشد!

4- شخصیت قوی

سطح انرژی بالا :

یکی از مهمترین صفات یک نماینده بیمه موفق این است که در همه زمان ها و تمام شرایط ، هیجان زده و مشتاق به نظر برسد. این مورد احتمالا مهم ترین ویژگی حیاتی هر نماینده بیمه موفق است. کسانی که در این زمینه کار می کنند، باید در طول دوره کاری خود به طور روزانه در معرض رد شدن و نادیده گرفته شدن توسط مشتری قرار بگیرند و مهمتر این است که این کار را با لبخند انجام دهند. نمایندگان بیمه موفق متوجه می شوند که هر "نه" نه تنها آنها را از مشتری دور نمیکند ، بلکه آن فرد را به وی نزدیک تر هم می کند.

نویسنده: علیرضا نوری مدیر توسعه و برنامه ریزی شرکت بیمه پاسارگاد

 


 
 

افراد آنلاین

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد