طرز صحیح برخورد با مشتریان عصبانی چگونه است؟

نویسنده : علی حیدری مدیر توسعه و نظارت در شبکه فروش بیمه های عمر و تامین آتیه پاسارگاد

 

طرز صحیح برخورد با مشتریان عصبانی چگونه است؟

مشتری عصبانی

حتما تا به حال برایتان پیش آمده که زمانی که با مشتری در مورد بیمه عمر پاسارگاد صحبت کرده اید ، رفتاری عصبانی و پرخاشگرانه از خودش نشان داده‌ است.  آیا تا به حال فکر کرده‌اید علت این عصبانیت چیست؟

در این مقاله سعی می‌کنیم بررسی کنیم که علل عصبانیت مشتریان  چیست و نحوه صحیح برخورد با آنها چگونه است؟ نماینده فروش بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد باید بداند که هر برخوردی از سمت مشتری یک علتی دارد و باید راه حلی برای این موضوع پیدا کند. باید بدانید که در این مواقع به جای بحث کردن با مشتری فقط به حرفهای او گوش دهید زیرا گوش دادن به حرف های او باعث می شود که شما نقاط مشترک بیشتری پیدا کنید و این کار باعث ایجاد یک رابطه دو طرفه با مشتری می گردد.

به مشتری عصبانی این اطمینان را بدهید که او را درک می کنید و عصبانیت او امری طبیعی است

اطمینان دادن به مشتری

این کار باعث همزاد پنداری با مشتری می شود و در کاهش خشم و عصبانیت مشتری تاثیر گذار است ، دقت داشته باشید که حق ندارید از حرف های مشتری عصبانی شوید باید سوالات مشتری را پیش بینی کنید و برای هر کدام جواب مناسبی داشته باشید زمانی که این کار را به درستی انجام دهید مشتری شما را در کنار خودش می بیند و به شما اعتماد میکند و زمانی که کاملاً عصبانیت او فروکش کرد وقت مناسبی است که  طرح بیمه ای مورد نظر خودتان را مطرح کنید.

توجه داشته باشید که خشم و عصبانیت هیچ وقت بی دلیل نیست و به ندرت دلیل خوبی برای آن وجود دارد (  بنجامین فرانکلین )

علی حیدری :  مدیر توسعه و نظارت در شبکه فروش بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد

 


 
 

افراد آنلاین

ما 35 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد