سهم بازار بیمه های عمر در ایران

                       بنام خداوند سمیع و بصیر                                خطا پوش بخشنده بی نظیر

 

سهم بازار بیمه های عمر در ایران

علی رغم اینکه بالغ بر 70سال از قدمت صنعت بیمه بازرگانی در کشور ما میگذرد متاسفانه هنوز رشد قابل قبولی را پیدا نکرده است و افرادی که بیمه عمر و سرمایه گذاری را تهیه کرده اند تقریبا حدود 10 درصد جمعیت کشورمان میباشد.در صورتی که در کشورهای توسعه یافته این آمار بالغ بر 50 درصد و در برخی کشورها آماری بالاتر را از آن خود کرده اند .

برای توسعه این بازار که قطعا یکی از نیازهای واقعی جامعه ی ما میباشد شرکت های بیمه باید شرایط چگونگی معرفی و عرضه آن را در جامعه فراهم سازند و عدم رشد این بیمه ها را به گردن فقر فرهنگی نیاندازند و با فراهم کردن افزایش سطح آگاهی و فرهنگ بیمه و ایجاد فضای کسب و کاری مناسب و شرایط صحیح رقابتی در بازار به رشد روز افزون این شاخه از صنعت بیمه کمک شایان کنند.

در این خصوص شرکتهای بیمه به خصوص شرکت بیمه پاسارگاد با آموزش فروشندگان با انگیزه و ایجاد جذابیتهای خاص نفوذ پذیری در بازارهای هدف باید این امر را امکان پذیر نمایند. از این رو شرکت بیمه پاسارگاد با برگزاری دوره های منظم آموزش نمایندگان و حمایتهای مداوم ودر اختیار گذاشتن اطلاعات بروز و فنی بیمه نامه و آشنا سازی نمایندگان با تکنیک های مختلف فروش در سالهای اخیر توانسته درصد زیادی از بازار هدف را در جذب پرتفوی مناسب این بخش کسب کند.

 

حمید نوری (مدیر آموزش و فروش در شبکه فروش بیمه پاسارگاد )

 

 


 
 

افراد آنلاین

ما 19 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد