اخذ نمایندگی بیمه های عمر، بازاریابی یا ویزیتوری؟

اخذ نمایندگی بیمه های عمر، بازاریابی یا ویزیتوری؟

 

بزرگترین دغدغه ی افرادی که جهت اخذ نمایندگی بیمه عمر ثبت نام میکنند،مسائل زیر می باشد:

آیا برای فروش بیمه نامه باید به درب مغازه ها و منازل مردم مراجعه کنم؟

اگر کسی به من گفت محل کار شما کجاست چه جوابی بدهم؟

آیا نمایندگی عمر بازاریابی و ویزیتوری است؟

نمایندگی پاسارگاد ویزیتور یا بازاریاب

برای دادن جواب به سوالات مطرح شده،ابتدا باید فرق بین ویزیتور و بازاریابی را توضیح دهیم،تا در ادامه بتوانیم دید کامل تری در مورد بازاریابی و کار نمایندگی بیمه ارائه دهیم.

ویزیتور فردی است که بسیاری از شرکت های تولیدی با دادن آگهی در روزنامه ها و مکان های دیگر به دنبال جذب آن هستند و وظیفه ویزیتور مراجعه به مراکز خرده فروشی و استفاده از مهارت ها و توانایی های ذاتی اش برای فروش محصولات می باشد،در واقع ویزیتور نیاز به علم و دانش خاصی ندارد،

اما بازاریابی یک علم است که اگر این علم را بخواهیم در صنعت بیمه به اختصار مراحلش را توضیح دهیم،اولین قدم در بازاریابی را باید از شناسایی مشتریان بالقوه و بالفعل شروع کنیم و از طریق یک ابزار تبلیغاتی مناسب یک پیام تبلیغاتی جذاب در جهت ایجاد حس نیاز و کنجکاوی نسبت به محصول بیمه ای در مشتری ایجاد کنیم،

در مرحله بعد این ارتباط شکل گرفته با مشتری (سر نخ) را با آموزش هایی که به نمایندگان میدهیم تبدیل به یک قرار حضوری در محل کار خودمان(دفتر بیمه پاسارگاد) یا محل کار مشتری می نماییم،در قدم بعد اقدام به شناسایی نیازهای بیمه ای مشتری از طریق پرسیدن سوال،معرفی محصول با توجه به نیاز مشتری،در ادامه پاسخ به سوالات و ابهامات و در نهایت ، نهایی سازی قرارداد می نماییم،به کل مراحل گفته شده در اصطلاح چرخه بازاریابی میگوییم،در واقع فروش مرحله آخر بازاریابی می باشد. تازه بعد از فروش اولیه کار ما شروع شده و با استفاده از تکنیک هایی که آموزش می دهیم(خدمات پس از فروش و ...) مشتری خود را تبدیل به مشتری وفادار کرده و از وی مشتریان جدیدی تحت عنوان مشتری ارجاعی جذب می نماییم.

شما با توجه به شرکت و مربیانی که زیر نظر آن ها آموزش می بینید،با روش های مختلفی جهت فروش بیمه عمر آشنا می شوید که متاسفانه اکثر آموزش های ارائه شده بر مبنای ویزیتوری می باشد نه بازاریابی! در حالی که فروش درست و اصولی بیمه نامه باید بر مبنای علم بازاریابی باشد و اگر شما به عنوان یک نماینده بیمه، با ایجاد یک محتوای تبلیغاتی درست،پیام مناسبی را در زمان مناسب به مشتری بالقوه ارائه دهید،به احتمال بسیار زیاد با شما قراری جهت گرفتن مشاوره حضوری هماهنگ می نماید،و شما به عنوان یک مشاور و کارشناس بیمه سر قرار ملاقات حاضر می شوید.

تیم کاری ما به دلیل سال ها تجربه و آزمون و خطا در بحث فروش بیمه های عمر،می تواند چرخه کامل و علمی فروش را به متقاضیان،در کلاس های آموزشی ارائه دهد و کلیه مراحل گفته شده را جهت عقد قرارداد بیمه با مشتری بدون نیاز به ویزیتوری به متقاضیان اخذ نمایندگی بیمه های عمر آموزش می دهد.

در واقع در استراتژی کاری ما،  نماینده بیمه از جایگاه یک مشاور و نماینده واقعی در سر قرار ملاقات حاضر می شود،نه یک ویزیتور سیار! و این روش امتحان خود را کاملا پس داده و تمامی نمایندگی های بیمه در صورتی که می خواهند به فروش خوب و درآمد های بالا برسند باید به روش های علمی فروش مسلط شوند.

شرکت بیمه پاسارگاد به دلیل در اختیار قرار دادن دفاتر خود به شبکه فروش،نیازهای نمایندگان را از جهت قرار ملاقات با مشتری مرتفع نموده،و نماینده بدون هزینه از امکانات شرکت بیمه پاسارگاد در تهران و مراکز استان ها می تواند استفاده نماید.

امیدواریم در این مطلب کوتاه دیدی بهتر نسبت به این شغل نو،و با پتانسیل درآمدی بالا توانسته باشیم ارائه دهیم.

موفق و سربلند باشید.

 

علیرضا نوری مدیر توسعه و نظارت در شبکه فروش بیمه های عمر ( شعبه قائم مقام بیمه پاسارگاد )

 

ثبت نام آنلاین نمایندگی بیمه عمر پاسارگاد

 

مطالب دیگر :

 


 
 

افراد آنلاین

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد