صندوق مکمل بازنشستگی

صندوق مالی (اندوخته ریاضی بیمه نامه)

یکی از تعهدات شرکت های بیمه در قبال خریداران بیمه های عمر و سرمایه گذاری پرداخت اندوخته صندوق مالی در پایان قرارداد به مشتریان می باشد، در اینجا به اختصار نحوه شکل گیری این صندوق را بیان میکنیم. بعد از پرداخت هر قسط حق بیمه توسط بیمه گذار، بخشی از این حق بیمه جهت خرید پوشش های بیمه ای کسر و مابقی به صندوق مالی(اندوخته ریاضی) بیمه نامه واریز میشود، اندوخته صندوق یک پس انداز راکد نمی باشد بلکه شرکت بیمه پاسارگاد از محل این منابع مالی با نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اقدام به سرمایه گذاری کرده و سود حاصل از این سرمایه گذاری ها را به صورت روز شمار به صندوق بیمه گذاران واریز می نماید.

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران جهت حمایت از حقوق بیمه گذاران بیمه های عمر و سرمایه گذاری نرخ سود علی الحساب تضمینی را جهت اعمال در صندوق مالی مشتریان به شرکت های بیمه ابلاغ می نماید که نرخ این سود در حال حاضر برای دو سال اول 16% دو سال دوم 13% و سال چهارم به بعد قرارداد حداقل 10% تععین شده است.

لازم به ذکر است که پرداخت سود به اندوخته ریاضی بیمه نامه به همین جا ختم نشده و شرکت های بیمه موظفند در صورتی که درآمدی مازاد بر سود تضمینی داشتند، بیمه گذاران عمر را در آن سهیم نمایند و 85% از سود مازاد را به عنوان سود مشارکت در منافع هر ساله به صندوق مالی مشتریان واریز نمایند.


 
 

افراد آنلاین

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد